Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Apartamentów EWiTA w Sarbinowie.

Sarbinowo

Sarbinowo

 

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone w województwie zachodniopomorskim, w gminie Mielno. Miejscowość o charakterze wypoczynkowo-turystycznym liczy sobie zaledwie pół tysiąca stałych mieszkańców. Niekwestionowanym atutem Sarbinowa jest między innymi piaszczysta, szeroka, strzeżona plaża. Wzdłuż plaży ciągnie się nowa, piękna promenada (oddana do użytkowania w 2013 roku), która jest wymarzonym miejscem skłaniającym do spacerów.

Przy głównej ulicy znajdują się liczne atrakcje: puby, kawiarnie, smażalnie ryb, sklepiki, wypożyczalnie rowerów, gry i zabawy dla dzieci.

Sarbinowo jest bez wątpienia jedną z bardziej interesujących miejscowości w tej części wybrzeża Bałtyku. Panuje tu wyjątkowo korzystny, morski klimat o dużej zawartości jodu.

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum –  XIX-wieczny neogotycki Kościół Parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Marii Panny.

Z Sarbinowa,  turysta ma blisko do miejscowości takich jak:

  • Chłopy – 2 km (Osada rybacka objęta jest ochroną konserwatorską ze względu na wyjątkowy zespół budownictwa ludowego)
  • Gąski – 3km (druga co do wielkości w Polsce latarnia morska (51,2m wysokości) zbudowana w 1878 r. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania – można z jej szczytu podziwiać piękną panoramę morza i okolic.
  • Mielno – 7 km ( miejscowość turystyczna)
  • Dobrzyca – 8 km –  Jedyne w Polsce ogrody tematyczne udostępnione do zwiedzania. Na ok. 5 ha, rozciągają się ogrody założone w różnych stylach m.in. angielskim, francuskim, przepiękny ogród japoński, ogród skalny i wiele innych. W okresie letnim wielkie wrażenie na odwiedzających robi duże kwitnące rosarium i zaciszny ogród cienia z ukrywającymi się w nim aniołami.
  • Koszalin – 20 km (miasto na prawach powiatu).
  • Kołobrzeg – 30 km (uzdrowisko nadmorskie).
  • Darłowo – 38 km (miejscowość turystyczna).

Turysta może zatem połączyć pobyt w osadzie z podziwianiem atrakcji większych miast.